23.IX-1.X.2016, Bielsk Podlaski, Białystok, Hajnówka, Teremiski
Program Festiwalu:
23 września (piątek)
Godz. 9:00 – „Kôt u botach” - Teatr Czrevo
Miejsce: Dom Kultury Prawosławnej (Bielsk Podlaski)
Godz. 10:30 – „Kôt u botach” - Teatr Czrevo
Miejsce: Dom Kultury Prawosławnej (Bielsk Podlaski)
24 września (sobota)
Godz. 17:00 – „Apošnija Śviedki” - Grupa Teatralna z Muzeum Białoruskiego,
Godz. 18:00 – „Czasy second-hand” - Teatr Dramatyczny w Mohylewie (Białoruś),
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury (Kampus UwB, Białystok)
25 września (niedziela)
Godz. 18:00 – „Czasy second-hand” - Teatr Dramatyczny w Mohylewie (Białoruś),
Miejsce: Bielski Dom Kultury (Bielsk Podlaski)
Godz. 19:30 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” - Teatr Lalek w Mohylewie (Białoruś),
Miejsce: Białostocki Teatr Lalek (Białystok)
26 września (poniedziałek)
Godz. 13:00 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” - Teatr Lalek w Mohylewie (Białoruś),
Miejsce: Kreatywne Centrum Kultury (Bielsk Podlaski)
Godz. 18:00 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” - Teatr Lalek w Mohylewie (Białoruś),
Miejsce: Kreatywne Centrum Kultury (Bielsk Podlaski)
27 września (wtorek)
Godz. 9:00 – „Ptuška-ciahnik-patefon” - Teatr Busy (Mińsk, Białoruś) + warsztaty teatralne dla dzieci
Miejsce: Dom Kultury Prawosławnej (Bielsk Podlaski)
Godz. 13:00 – „Ja j u poli verboju rosła” - Teatr Czrevo,
Miejsce: Muzeum Białoruskie (Hajnówka)
Godz. 18:00 – „Bieżeńcy” - Grupa Teatralna z Muzeum Białoruskiego,
Godz. 19:00 – PRAPREMIERA Książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” Anety Prymaka-Oniszk,
Miejsce: Muzeum Białoruskie (Hajnówka)
28 września (środa)
Godz. 10:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” - Teatr Busy (Mińsk, Białoruś) + warsztaty teatralne dla dzieci
Miejsce: Dom Kultury Prawosławnej (Bielsk Podlaski)
Godz. 12:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” - Teatr Busy (Mińsk, Białoruś) + warsztaty teatralne dla dzieci
Miejsce: Dom Kultury Prawosławnej (Bielsk Podlaski)
Godz. 18:00 – „Ja j u poli verboju rosła” - Teatr Czrevo,
Miejsce: Teatr Dramatyczny (Białystok)
29 września (czwartek)
Godz. 10:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” - Teatr Busy (Mińsk, Białoruś) + warsztaty teatralne dla dzieci
Miejsce: Teatr Dramatyczny (Białystok)
Godz. 18:00 – „Popiół i pamięć. 1946” - Teatr Czrevo,
Miejsce: Teatr Dramatyczny (Białystok)
30 września (piątek)
Godz. 10:00 – „Popiół i pamięć. 1946” - Teatr Czrevo,
Miejsce: Teatr Dramatyczny (Białystok)
Godz. 18:00 – „Dziady. Twierdza Brześć” (filmowa wersja przedstawienia) - Akademicki Teatr Dramatyczny w Brześciu (Białoruś)
+ spotkanie z reżyserem Pawłem Passinim oraz twórcami przedstawienia ,
Miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury - Kino Forum (Białystok)
1 października (sobota)
Godz. 10:00 – „Vovčún Movčún” - czytanie performatywne - Teatr Czrevo,
Miejsce: Bielski Dom Kultury (Bielsk Podlaski)
Godz. 18:00 – „Dziady. Twierdza Brześć” (filmowa wersja przedstawienia) - Akademicki Teatr Dramatyczny w Brześciu (Białoruś)
+ spotkanie z reżyserem Pawłem Passinim oraz twórcami przedstawienia ,
Miejsce: Uniwersytet Powszechny (Teremiski)
Na wszystkie spektakle wstęp wolny, rezerwacja bezpłatnych wejściówek tel. 511673151 lub e-mail teatr@czrevo.pl.
Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.
Organizator: Fundacja Teatr Czrevo
Kontakt: Joanna Troc, Tel. 511673151, teatr@czrevo.pl
Partnerzy: Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek, Uniwersyteckie Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku, Białostocki Ośrodek Kultury, Bielski Dom Kultury, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, Kreatywne Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim, Dom Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim, Uniwersytet Powszechny w Teremiskach
Patroni medialni: Polskie Radio Białystok, Gazeta Wyborcza, TVP Białystok, Nowiny Podlaskie, wrotapodlasia.pl, e-teatr.pl